Στειρώσεις αδέσποτων ζώων συντροφιάς

Ο Δήμος Μύκης κάτα το διάστημα από 24/11/2014 και για δύο εβδομάδες , μέχρι και τις 07/12 2014 , θα συμμετάσχει σε δράση κατά την οποία θα πραγματοποιηθούν στειρώσεις αδέσποτων ζώων συντροφιάς απο την περιοχή μας.

Εθελοντές κτηνίατροι που έρχονται στην Ξάνθη στα πλαίσια συνεργασίας του Δήμου μας με  την φιλοζωική οργάνωση Griechische Fellnasen e.V θα πραγματοποίησουν στειρώσεις αδέσποτων ζώων συντροφίας δωρεάν.

Για το σκοπό αυτό οι ιδιώτες κτηνίατροι εξωτερικοί συνεργάτες του Δήμου θα παραχωρήσουν το ιατρείο τους για τις ανάγκες της δράσης.

Καλούνται όλοι οι φιλόζωοι κάτοικοι του Δήμου να συμβάλλουν στην προσπάθεια , ώστε να καταφέρουμε να στειρωθεί ένα σημαντικός αριθμός αδέσποτων ζώων συντροφιάς απο την περιοχή μας.

Διαβάστε περισσότερα στη σχετική ανακοίνωση.