Δελτίο Τύπου – Επίσκεψη του Δημάρχου Μύκης στην Αθήνα -24.10.2014

O Δήμαρχο Μύκης, Τζεμήλ Καπζά αξιοποιώντας την μετάβαση του την Αθήνα με αφορμή τις εκλογές στην ΚΕΔΕ, πραγματοποίησε την Παρασκευή 24 Οκτωβρίου 2014, επισκέψεις σε Υπουργεία και συναντήσεις με Υπουργούς για θέματα του Δήμου Μύκης.

Συγκεκριμένα  συναντήθηκε με τον Υπουργό Εσωτερικών, Αργύρη Ντινόπουλο, τον Αναπληρωτή Υπουργό Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων, Πάρι Κουκουλόπουλο και τους Υφυπουργούς Εργασίας, Κοινωνικής Ασφάλισης και Πρόνοιας, Ιωάννη Πλακιωτάκη και Βασίλη Κεγκέρογλου.

Η ατζέντα των συναντήσεων περιελάμβανε θέματα που απασχολούν τον Δήμο Μύκης και άπτονται των αρμοδιοτήτων των προαναφερόμενων Υπουργείων. Οι συναντήσεις διεξήχθησαν σε φιλικό κλίμα και στο άμεσο μέλλον θα υπάρξουν πρωτοβουλίες και παρεμβάσεις για την επίλυση των θεμάτων του Δήμου που ετέθησαν.

Στις συναντήσεις αυτές τον Δήμαρχο Μύκης συνόδευε ο βουλευτής ΠΑ.ΣΟ.Κ  Ροδόπης, κος Αχμέτ Χατζηοσμάν.