Δ Ε Λ Τ Ι Ο  Τ Υ Π Ο Υ

Με λύπη πληροφορηθήκαμε, χθες για το τραγικό περιστατικό της επίθεσης αδέσποτου σκύλου σε δημότισσά μας  Ο Δήμαρχος Μύκης επικοινώνησε άμεσα με τους οικείους της παθούσης, προκειμένου να εκφράσει την αμέριστη συμπαράσταση του και να ενημερωθεί για την κατάστασή της.

Ταυτόχρονα κλήθηκε στην υπηρεσία η κτηνίατρος του Δήμου (που βρίσκεται σε γονική άδεια)  και με τον εξωτερικό συνεργάτη- κτηνίατρο, ανέλαβαν την περισυλλογή του ζώου, ώστε να γίνουν άμεσα, οι προβλεπόμενες από την ισχύουσα νομοθεσία, ενέργειες .

Γνωρίζουμε στους δημότες μας ότι ο Δήμος στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων και οικονομικών του δυνατοτήτων, λαμβάνει όλα τα προβλεπόμενα μέτρα για τη διαχείριση των αδέσποτων ζώων συντροφιάς.

Στην παθούσα ευχόμαστε γρήγορη ανάρρωση και πλήρη αποκατάσταση της βλάβης που έχει υποστεί και δηλώνουμε ότι ο δήμος θα είναι στο πλευρό της για ότι απαιτηθεί.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΜΥΚΗΣ

ΑΧΜΕΤ ΚΙΟΥΡΤ