,

Πρόσκληση σε Συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου την Παρασκευή 4 Μαρτίου 2022

ΝΟΜΟΣ ΞΑΝΘΗΣ                                                                                             Σμίνθη 04/03/2022

ΔΗΜΟΣ ΜΥΚΗΣ                                                                                               Αριθ. Πρωτ.: 1683

Γραφείο Δημοτικού Συμβουλίου

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 7η/2022 ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ
ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΜΥΚΗΣ

ΠΡΟΣ:

1. Τα αξιότιμα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου Μύκης

2. Τον αξιότιμο κ. Δήμαρχο

3. Τους κ.κ. Προέδρους των Τοπικών Συμβουλίων

4. Τους αρμόδιους υπαλλήλους-εισηγητές

Καλούνται τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου Μύκης σήμερα 04/03/2022, ημέρα Παρασκευή και από ώρα 13:00 έως ώρα 14:00, όπως συμμετάσχουν σε έκτακτη δια περιφοράς συνεδρίαση, σύμφωνα με την Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου (ΦΕΚ τεύχος πρώτο, αριθμός φύλλου 55/11-3-2020), άρθρο 10, παρ.1: Κατεπείγοντα μέτρα αντιμετώπισης των αρνητικών συνεπειών της εμφάνισης του κορωνοϊού COVID-19 και της ανάγκης περιορισμού της διάδοσής του, και κατά τις προβλέψεις της παρ. 5 του άρθρου 67 και της παρ. 1 του άρθρου 167 του ν. 3852/2010 (Α΄87).

Το θέμα της έκτακτης συνεδρίασης θα αποσταλεί στο προσωπικό ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του κάθε μέλους του Δ.Σ. Όσοι δημοτικοί σύμβουλοι δεν έχουν ηλεκτρονικό ταχυδρομείο και θέλουν να έχουν την εισήγηση του θέματος, θα επικοινωνούν είτε με τον Πρόεδρο του Δ.Σ. για να τους αποσταλεί αυτό με τον κλητήρα του Δ. Μύκης, είτε θα απευθύνονται στους πολιτικούς τους αρχηγούς για σχετική ενημέρωση.

Ο τρόπος διεξαγωγής θα είναι ως εξής: Από ώρα 13:00 (έναρξη Δημοτικού Συμβουλίου), έως ώρα 14:00 (λήξη Δημοτικού Συμβουλίου), οι δημοτικοί σύμβουλοι θα ενημερώνουν ο κάθε ένας προσωπικά τον Πρόεδρο του Δ.Σ. για το τι ψηφίζουν ξεχωριστά για το θέμα της έκτακτης συνεδρίασης:

• στα τηλέφωνα: 2541352311 (σταθερό) και  6989864711 (κινητό) ή
  • στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο: proedros.dsmykis@yahoo.com

ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗΣ

Βεβαίωση του ιδιοκτησιακού καθεστώτος των οδικών τμημάτων που υποβάλλονται στην προτεινόμενη πράξη με τίτλο: «Βελτίωση πρόσβασης σε γεωργική γη και κτηνοτροφικές εκμεταλλεύσεις του Δήμου Μύκης», στο ΠΑΑ – ΜΕΤΡΟ 4: «Επενδύσεις σε υλικά στοιχεία του ενεργητικού», ΥΠΟΜΕΤΡΟ 4.3: «Στήριξη για επενδύσεις σε υποδομές που συνδέονται με την ανάπτυξη, τον εκσυγχρονισμό ή την προσαρμογή της γεωργίας και της δασοκομίας», ΔΡΑΣΗ 4.3.4.: «Βελτίωση πρόσβασης σε γεωργική γη και κτηνοτροφικές εκμεταλλεύσεις». (Εισηγήτρια: Δήμητρα Πλουμιστού).

Μπουγιουκλού Χουσεΐν